دنیا هر آنچه داشت بلا ریخت بر سرم

 

     

  

 

 

 

 

آوِِخ ٬هنوز زخمیم و رنج می برم

دنیا هر آنچه داشت بلا ریخت بر سرم

 

مردم چه می کنند که لبخند می زنند ؟

غم را نمی شود که به رویم نیاورم

 

قانون روزگار چگونه است کین چنین

درگیر جنگ تن به تنی نابرابرم

 

تو آنقدر شبیه به سنگی که مدتی است

از فکر دیدن تو ترک می خورد سرم

 

وا مانده ام که تا به کجا می توان گریخت

از این همیشه ها که ندارند باورم

 

حال مرا نپرس که هنجار ها مرا

مجبور می کنند بگویم که بهترم

 

                                              "  زنده یاد نجمه زارع "

 

 

/ 4 نظر / 53 بازدید
anniversary

امیدوارم همیشه خوب و روبراه باشی. غم از زندگیتان به دور باد. به روز شدم.

سید جمال طباطبایی ازاد

با سلام در کامنت زیبایی شعری از سید علی صالحی دوست خوبم اوردید و الان هم امدم و شعر این خانم را خواندم خدایش بیامرزد چقدر نگاه ایشان به شعر صالحی نزدیک بوده راستی علت فوت شاعر چه بوده حتما برایم بنویس ممنونم نفس صبح بهار بوی یک باغ امید عطر یک جمعه ی سبز فصل گل نزدیک است... منتظریم

سید جمال طباطبایی ازاد

با سلام جهت اطلاع شما دوست بزرگوارم چقدر خوشحالم که این شاعر را به من معرفی نمودید امشب باید تمام غزلهای او را بخوانم ایشان نابغه غزل معاصر و یک شاعره بتمام معنا بوده و من او را نمی شناختم نجمه زارع در 29 آذرماه 1361 در شهرستان کازرون دیده به جهان گشود. وی شش ماه پس از تولد همراه با خانواده‌اش به قم عزیمت نمود و در آنجا ساکن شدند. دوران دبستان را در مدرسه‌ی «اوسطی» قم گذراند و دوران راهنمایی و دبیرستان را به ترتیب در مدارس «نرجسیه» و «شهدای چهارمردان» پشت سر گذاشت. طی سال‌های 79 تا 81 در دانشگاه همدان به تحصیل در رشته‌ی عمران پرداخت و سرانجام به صورت با اشتباه پزشک معالجش دکتر بیهوشی 3 روز در کما بود ودر تاریخ 31 شهریور 1384 دارفانی را وداع گفت.

سید جمال طباطبایی ازاد

با سلام ضمن تسلیت سالروز رحلت بزرگ مرد شجاع و دلیر و با بصیرت امام خمینی باید بگویم امام خمینی تمام شدنی نیست و نخواهد بود. پیام ، کلام و مرام او تا ابد و همیشه تاریخ جاودانه است زیرا که از سرچشمه زلال توحید، نبوت و ولایت چشیده بود و محو کامل در حق بود. خوب می دانیم که این راه بی روشنی و چراغ نیست، اگر خورشید انقلاب غروب کرد اما هنوز ماه انقلاب که همان سلسله آفتاب است و شال سیادت و هدایت بر دوش دارد، می تواند ما را به انتهای جاده انتظار به سلامت برساند.